Bujňák

Veronika Klindová

Dominik Bujňák

Pôsobisko: ZŠ Kecerovce

Predmety: angličtina, fyzika

Dominik vyštudoval anglický jazyk pre európske inštitúcie a ekonomiku na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v jeho rodných Košiciach. Počas štúdia zažil Erasmus pobyt v Bologni v Taliansku alebo aj stáž ako PR asistent v hokejovom klube Medveščak v Chorvátsku. Jeho nadšenie pre EÚ a politiku sa počas štúdia prehĺbilo a preto sa stal súčasťou tímu Model European Union Strasbourg a aj stážoval v Národnej rade.

Po štúdiu bol rok ako dobrovoľník vo Švédsku a absolvoval BlueBook stáž na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku.

Teach for Slovakia vidí ako skvelú možnosť pomôcť zmeniť Slovensko k lepšiemu a využiť svoje skúsenosti zo zahraničia a rôznych oblastí. Dlhodobo ho trápi stav slovenského školstva a s malou dušičkou verí, že dokáže zmeniť aspoň jeden život počas dvoch rokov v TfS.

Je najviac hrdý na to, že počas jeho stáže v hokejovom klube v Chorvátsku bol súčasťou tímu, ktorý sa po finančných problémoch nevzdal. Tak ako iní si zobral si prácu naviac aby klub sezónu dokončil. Popritom získal priateľstvá na celý život a skvelé zážitky k tomu.

V budúcnosti by rád šiel do štátnej správy alebo politiky aby mal šancu zmeniť Slovensko k lepšiemu. Vidí v krajine obrovský potenciál a je mu smutno z toho ako sa nevyužíva. Stále verí, že sa to dá ak sa do toho pustia ľudia, ktorým na Slovensku záleží.

Obľúbený citát:

“Orbiting Earth in the spaceship, I saw how beautiful our planet is. People, let us preserve and increase this beauty, not destroy it!” – Yuri Alekseyevich Gagarin