Cabanová

Veronika Klindová Angličtina, Kohorta 2019, Poprad a okolie, Slovenčina

Katarína Cabanová

Katarína bude pôsobiť v okolí Popradu, na ZŠ vo Svite bude učiť angličtinu a slovenčinu.

Katarína pochádza z Veľkého Krtíša, dvojjazyčnej oblasti, vďaka čomu hovorí po maďarsky. Študovala na Technickej univerzite v Košiciach študijný program automobilová výroba a cez Leonarda da Vinciho posledné dva semestre strávila v spoločnosti Škoda auto v Českej republike ako stážistka. Počas rokov štúdia cestovala a zarábala si na školu napríklad ako čašníčka v Nemecku, au pair v Anglicku alebo plavčíčka v Amerike. Po štúdiách pracovala pre Volkswagen Slovakia, ktorý reprezentovala aj v USA. Keď si založila rodinu, s manželom sa rozhodla presťahovať späť domov, kde sa venovala vlastným projektom, ktoré sa volajú Mirko a Anna. Od detstva miluje zmrzlinu až tak, že sa ju rozhodla aj vyrábať a predávať. Posledné dva roky pôsobila na Úrade práce ako kariérna poradkyňa, kde spoznala menšinové komunity, a prišla na to, aké dôležité je vzdelávanie, predovšetkým to základné, najmä v týchto komunitách. Keď zistila, že tu sú aj iní ľudia, ktorí si myslia to isté a dali jej šancu prispieť k tomu, aby pomáhala v tejto oblasti a dávala šancu ďalej.

Je vďačná, že tu môže byť, je zdravá a žije v mieri a slobode.

Má rada výzvy, humor, jednoduché veci a rada spoznáva nových ľudí. Voľný čas trávi najradšej s rodinou, v prírode, na chalupe alebo športom.

Po dvoch rokoch by rada šírila víziu TfS vo svojom regióne, kde by tomu bola veľká potreba. Rada by pracovala na zlepšení školstva a vzdelávania možno aj založením novej školy alebo inak, cieľom by však mala byť pomoc druhým.

„Vykonať vec, ktorej sa bojíme, je prvý krok k úspechu.“ Mahátmá Gándhí

Chcem podporovať Katarínu

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.