Cabanová

Veronika Klindová

Katarína Cabanová

Katarína pochádza z Veľkého Krtíša, dvojjazyčnej oblasti, vďaka čomu hovorí po maďarsky. Študovala na Technickej univerzite v Košiciach študijný program automobilová výroba a cez Leonarda da Vinciho posledné dva semestre strávila v spoločnosti Škoda auto v Českej republike ako stážistka. Počas rokov štúdia cestovala a zarábala si na školu napríklad ako čašníčka v Nemecku, au pair v Anglicku alebo plavčíčka v Amerike. Po štúdiách pracovala pre Volkswagen Slovakia, ktorý reprezentovala aj v USA. Keď si založila rodinu, s manželom sa rozhodla presťahovať späť domov, kde sa venovala vlastným projektom, ktoré sa volajú Mirko a Anna. Od detstva miluje zmrzlinu až tak, že sa ju rozhodla aj vyrábať a predávať. Posledné dva roky pôsobila na Úrade práce ako kariérna poradkyňa, kde spoznala menšinové komunity, a prišla na to, aké dôležité je vzdelávanie, predovšetkým to základné, najmä v týchto komunitách. Keď zistila, že tu sú aj iní ľudia, ktorí si myslia to isté a dali jej šancu prispieť k tomu, aby pomáhala v tejto oblasti a dávala šancu ďalej.

Je vďačná, že tu môže byť, je zdravá a žije v mieri a slobode.

Má rada výzvy, humor, jednoduché veci a rada spoznáva nových ľudí. Voľný čas trávi najradšej s rodinou, v prírode, na chalupe alebo športom.

Po dvoch rokoch by rada šírila víziu TfS vo svojom regióne, kde by tomu bola veľká potreba. Rada by pracovala na zlepšení školstva a vzdelávania možno aj založením novej školy alebo inak, cieľom by však mala byť pomoc druhým.

„Vykonať vec, ktorej sa bojíme, je prvý krok k úspechu.“ Mahátmá Gándhí

Chcem podporovať Katarínu

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.