Durčáková

Veronika Klindová Angličtina, Kohorta 2019, Košice a okolie, Matematika

Veronika Durčáková

Veronika bude pôsobiť v okolí Košíc, na ZŠ Kecerovce bude učiť angličtinu.

Veronika pochádza z Oravy, z obce Zákamenné. Vyštudovala učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a telesnej výchovy v Banskej Bystrici. Počas štúdia sa zapájala do dobrovoľníckych aktivít ako koordinátorka univerzitného pastoračného centra a učila v centre voľného času športovú gymnastiku a aerobik. Počas letných prázdnin chodí so spoločenstvom na misie k Slovákom žijúcim v Rumunsku a pomáha organizovať letné tábory vo svojej obci. Po skončení štúdia odcestovala na 6 mesiacov do Austrálie, kde sa oboznámila s programom Teach for Australia. Zaujala ju vízia a myšlienka tohto programu a to bol dôvod, prečo sa oň začala zaujímať aj na Slovensku. Vidí v ňom nádej pre svetlejšiu budúcnosť nášho školstva a jednotlivých detí.

Vo svojom živote je najviac hrdá na svoju rodinu a na to, že bola prijatá do TFS.

Veronika rada športuje (turistika, lezenie po skalách, tenis, zimné športy,…) a tiež má rada tanec, hudbu, kávu, čítanie kníh a rôzne spoločenské a kultúrne udalosti, týkajúce sa umenia. Je ľudomil, obohacuje ju spoznávanie nových ľudí. Učí sa hrať na gitare a raz bude mať koňa.

Veronika sa o pár rokov vidí ako iniciatívna učiteľka, ktorá miluje svoju prácu, vidí v nej zmysel, a preto sa jej venuje naplno. Jej stredoškolským snom bolo popri povolaní učiteľky a túžbe mať vlastnú rodinu, založiť centrum v jej obci (alebo kdekoľvek inde) s priestormi pre športovanie, učenie angličtiny a pútavou knižnicou pre širokú verejnosť.

„Uver, že máš krídla, snom nastavíš dlaň.“  (I.Tásler, Lietajúca)

Chcem podporovať Veroniku

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.