Durčáková

Veronika Klindová

Veronika Durčáková

Veronika pochádza z Oravy, z obce Zákamenné. Vyštudovala učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a telesnej výchovy v Banskej Bystrici. Počas štúdia sa zapájala do dobrovoľníckych aktivít ako koordinátorka univerzitného pastoračného centra a učila v centre voľného času športovú gymnastiku a aerobik. Počas letných prázdnin chodí so spoločenstvom na misie k Slovákom žijúcim v Rumunsku a pomáha organizovať letné tábory vo svojej obci. Po skončení štúdia odcestovala na 6 mesiacov do Austrálie, kde sa oboznámila s programom Teach for Australia. Zaujala ju vízia a myšlienka tohto programu a to bol dôvod, prečo sa oň začala zaujímať aj na Slovensku. Vidí v ňom nádej pre svetlejšiu budúcnosť nášho školstva a jednotlivých detí.

Vo svojom živote je najviac hrdá na svoju rodinu a na to, že bola prijatá do TFS.

Veronika rada športuje (turistika, lezenie po skalách, tenis, zimné športy,…) a tiež má rada tanec, hudbu, kávu, čítanie kníh a rôzne spoločenské a kultúrne udalosti, týkajúce sa umenia. Je ľudomil, obohacuje ju spoznávanie nových ľudí. Učí sa hrať na gitare a raz bude mať koňa.

Veronika sa o pár rokov vidí ako iniciatívna učiteľka, ktorá miluje svoju prácu, vidí v nej zmysel, a preto sa jej venuje naplno. Jej stredoškolským snom bolo popri povolaní učiteľky a túžbe mať vlastnú rodinu, založiť centrum v jej obci (alebo kdekoľvek inde) s priestormi pre športovanie, učenie angličtiny a pútavou knižnicou pre širokú verejnosť.

„Uver, že máš krídla, snom nastavíš dlaň.“  (I.Tásler, Lietajúca)

Chcem podporovať Veroniku

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.