Dušeková

Veronika Klindová Angličtina, Biológia, Prešov a okolie

Eva Dušeková

Eva bude pôsobiť v okolí Prešova, na ZŠ Chminianské Jakubovany bude učiť fyziku, biológiu a informatiku.

Eva pochádza z Rimavskej Soboty. Získala magisterský titul na Katedre biochémie a titul RNDr. na Katedre biofyziky počas štúdia prírodných vied na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. Mala možnosť spoznať veľa jedinečných inšpiratívnych ľudí (vedcov/vysokoškolských učiteľov a spolužiakov) a verí, že spoločnosť môže efektívne fungovať len v prípade vzájomnej spolupráce, zahŕňajúcej toleranciu a rešpekt. Túto skutočnosť jej potvrdila aj práca na Viedenskej univerzite vo “Vienna Biocentre”, kde mala možnosť pracovať ako laboratórna technička. Tam bola svedkom toho, že ak sú nastavené vhodné podmienky pre vedu, ako aj akúkoľvek inú oblasť, tak sa dá pracovať oveľa efektívnejšie a s entuziazmom.

Eva je hrdá na každý okamih vo svojom živote, kedy prekonala strach a vystúpila zo svojej komfortnej zóny aj napriek tomu, že v danom okamihu nevidela svetlo na konci tunela alebo bolo príliš slabé. V takých situáciách veľakrát našla oporu v ľuďoch vo svojom okolí, ktorí pri nej stáli nielen v tých krásnych okamihoch, ale aj v pre ňu najťažších chvíľach.

Má rada čas strávený so svojimi najbližšími a medzi jej záľuby patria knihy, príroda, hudba, veda, ako aj inšpiratívne konverzácie s náhodnými ľuďmi pri cestovaní vlakom.

Po účasti v Teach for Slovakia má v pláne začať aktívne sa venovať prevencii predčasného starnutia a prevencii chorôb.

“Change happens when the pain of staying the same becomes greater than the pain of making the change.”

Chcem podporovať Evu

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.