Fabian Hilgartová

Veronika Klindová

Edita Fabian Hilgartová

Pôsobisko: ZŠ Podjavorinskej 1, Luník IX, Košice

Predmety: prvý stupeň

Edita Fabian Hilgartová vyštudovala Prešovskú univerzitu v Prešove, odbor mediálne štúdiá. Počas štúdia pôsobila v študentskej televízii, aj ako vedúca vydania. Vo svojej diplomovej práci sa venovala prezentovaniu a rámcovaniu migrantov v médiách. Po vysokej škole pracovala ako PR redaktorka a korektorka v lokálnom denníku Košice:dnes, po roku sa rozhodla pre novú výzvu v oblasti marketingu. V marketingovej a komunikačnej agentúre mala ako komunikačná špecialistka na starosti prípravu textov pre klientov – blogy na webové stránky, PR články do rôznych médií, prípravu tlačových správ, návrh komunikačných stratégií aj krízovú komunikáciu. Pre klientov riadila organizáciu eventov ako raňajky pre novinárov či Festival architektúry a dizajnu, mala na starosti komplexné projekty, ktoré riadila ako account. Ako projektová manažérka v OZ sa venovala predčitateľskej a čitateľskej gramotností škôlkarov a školákov, spoluorganizovala súťaž školských časopisov. Pre leadership program Teach for Slovakia sa rozhodla, pretože verí, že svojimi schopnosťami, pracovitosťou a zodpovednosťou vie pomáhať tým, ktorí to potrebujú a ktorí si zaslúžia šancu na lepší život.

Najviac hrdá je na zvládanie a dokončovanie začatých vecí, nech sú akokoľvek ťažké alebo prídu komplikácie. K prekonávaniu sa (aj prekážok) jej pomáha predovšetkým zodpovednosť a svedomitosť. Veľmi hrdá je aj na okruh blízkych, ktorý sú súčasťou jej života aj po rokoch.

Do budúcna chce robiť prácu, ktorá ju bude napĺňať, bude mať pre ňu zmysel a ak ňou bude vedieť aj pomáhať k lepšej budúcnosti (jednotlivcov alebo aj spoločnosti), tak by to bol ideál. Je otvorená aj možnému pokračovaniu v učení, rada by sa angažovala aj v meste/dedine, kde sa s manželom usadia, formou komunitného centra, prípadne priamo na obecnom úrade.

Jej obľúbený citát:

Nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili tebe.