Házyová

Veronika Klindová

Eva Házyová

Pôsobisko: ZŠ Holíčska 50, Petržalka, Bratislava

Predmety: matematika

Eva študovala v Nitre a v Bratislave Európske štúdiá, pracovne sa doposiaľ realizovala v advokátskych kanceláriách, posledné tri roky ako office manažérka pri novo vznikajúcom tíme.

Učiť vždy chcela, no rozhodujúcim faktorom pre účasť v programe Teach for Slovakia pre ňu bola vlna pozdvihnutia spoločenského povedomia o vplyve vzdelania na kvalitu života. Chcela by byť súčasťou procesu, ktorý robí život na Slovensku lepším, čo považuje za možné len v vtedy, keď všetci členovia nášho spoločenstva budú mať prístup ku kvalitnému vzdelaniu a ak tým, ktorí sú znevýhodnení, bude podaná pomocná ruka.

Najväčšiu radosť jej robia skúsenosti, počas ktorých prekoná samu seba, vytrvá a dokončí zaumienené.

Eva voľný čas venuje rodine a priateľom, tak isto ju často nájdete v záhrade alebo v prírode. Veľa číta, z charakteru svojho študijného odboru sleduje verejné dianie a politiku a snaží sa oprášiť svoje klavírne zručnosti.

Momentálne Eva dúfa, že bude môcť učiť aj ako ambasádorka Teach for Slovakia, vďaka veľmi dobrým organizačným schopnostiam a skúsenostiam s prácou pre vrcholový manažment v súkromnom sektore, by sa ale rada uplatnila aj v školskom manažmente.

Jej obľúbený citát:

“There are some games you don’t get to play unless you are all in.” – Jordan B. Peterson