Kudla

Veronika Klindová

Tomáš Kudla

Tomáš pochádza z Považskej Bystrice. Celé detstvo bol vychovávaný jedným rodičom so zdravotným znevýhodnením, vďaka čomu sa musel naučiť, čo znamenajú slová obetovať sa a zodpovednosť. Aj napriek viacerým prekážkam vyštudoval financie v Banskej Bystrici a tým si dokázal, že ak človek má dostatok vytrvalosti, zvládne čokoľvek. Do programu sa zapojil z dôvodu, aby prepojil svoju vášeň pre vzdelávanie s pomocou tým, ktorých životné podmienky rovnako nie sú ideálne. Tomáš verí, že aj keď je prostredie veľmi silným faktorom ovplyvňujúcim budúcnosť človeka, vzdelanie je ešte silnejším. Preto považuje práve profesiu učiteľa za to správne povolanie, prostredníctvom ktorého bude môcť byť čo najviac nápomocný.

Tomáš je vďačný hlavne za ľudí, ktorí pri ňom vždy stáli a pomohli mu prekonať viaceré životné prekážky.

Šport, predovšetkým loptové hry, sú jeho najobľúbenejšou voľnočasovou aktivitou. Tomáš sa všeobecne veľmi rád učí, čo zahŕňa napríklad čítanie kníh a sledovanie náučných videí zameraných na sebarozvoj.

Po absolvovaní programu by rád nadobudol skúsenosti v podnikateľskej sfére, ktoré by chcel následne zdieľať ako stredoškolský učiteľ, aby pomáhal prebudiť v študentoch povedomie založené na myšlienke – ak budeš tvrdo pracovať na tom, čo ťa baví, je veľká šanca, že sa tým budeš môcť aj živiť.

Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet.

Chcem podporovať Tomáša

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.