Kudla

Veronika Klindová Angličtina, Kohorta 2019, Košice a okolie

Tomáš Kudla

Tomáš bude pôsobiť v okolí Košíc, na ZŠ Budimír bude učiť angličtinu na prvom aj druhom stupni, informatiku a občiansku výchovu.

Tomáš pochádza z Považskej Bystrice. Celé detstvo bol vychovávaný jedným rodičom so zdravotným znevýhodnením, vďaka čomu sa musel naučiť, čo znamenajú slová obetovať sa a zodpovednosť. Aj napriek viacerým prekážkam vyštudoval financie v Banskej Bystrici a tým si dokázal, že ak človek má dostatok vytrvalosti, zvládne čokoľvek. Do programu sa zapojil z dôvodu, aby prepojil svoju vášeň pre vzdelávanie s pomocou tým, ktorých životné podmienky rovnako nie sú ideálne. Tomáš verí, že aj keď je prostredie veľmi silným faktorom ovplyvňujúcim budúcnosť človeka, vzdelanie je ešte silnejším. Preto považuje práve profesiu učiteľa za to správne povolanie, prostredníctvom ktorého bude môcť byť čo najviac nápomocný.

Tomáš je vďačný hlavne za ľudí, ktorí pri ňom vždy stáli a pomohli mu prekonať viaceré životné prekážky.

Šport, predovšetkým loptové hry, sú jeho najobľúbenejšou voľnočasovou aktivitou. Tomáš sa všeobecne veľmi rád učí, čo zahŕňa napríklad čítanie kníh a sledovanie náučných videí zameraných na sebarozvoj.

Po absolvovaní programu by rád nadobudol skúsenosti v podnikateľskej sfére, ktoré by chcel následne zdieľať ako stredoškolský učiteľ, aby pomáhal prebudiť v študentoch povedomie založené na myšlienke – ak budeš tvrdo pracovať na tom, čo ťa baví, je veľká šanca, že sa tým budeš môcť aj živiť.

Vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet.

Chcem podporovať Tomáša

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.