Maličká

Veronika Klindová

Michaela Maličká

Miška študovala učiteľstvo histórie a slovenčiny na UK v Bratislave. Počas štúdia absolvovala zahraničný pobyt na University College London, kde sa venovala archeológii, avšak naozajstný zmysel vidí práve v práci učiteľa. V srdci si napriek tomu uchovala vášeň pre históriu a literatúru a verí, že zlepšením stratégie ich vyučovania je možné zlepšiť i kritické myslenie detí. Od 16-tich pracovala s mládežou, najprv v lokálnej komunite v Prievidzi, neskôr v Bratislave. Práve tu si uvedomila, že ak sa situácia vo vzdelávaní na Slovensku nezmení, budeme čím ďalej, tým viac vychovávať apatické deti bez snov a vedomia, že môžu zmeniť svet. Rozhodla sa teda ísť príkladom a začať ho meniť v TFS. Verí, že veľké zmeny majú malé začiatky a že vďaka skúsenosti „na vlastnej koži“ bude môcť neskôr prinášať väčšie zmeny.

Najviac je hrdá na zvládnuté štúdium na UCL v Londýne v inom odbore a jazyku.

Jej záľuby sú literatúra, tanec, káva a umenie.

Po získaní skúseností v praxi v TFS by chcela pokračovať v učiteľskej kariére, či už vo vzdelávaní detí alebo učiteľov. Okrem toho by chcela pracovať na zlepšovaní metodiky výučby dejepisu na ZŠ a SŠ.

Lebo Bohu nič nie je nemožné.”

Chcem podporovať Michaelu

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.