Nečasová

Veronika Klindová

Petra Nečasová

Petra, pôvodom z Bratislavy, vyštudovala regionálny rozvoj a správu na Masarykovej univerzite v Brne. Po študijných a pracovných pobytoch v USA, Nemecku, Južnej Kórei a Japonsku sa rozhodla vrátiť sa do svojho rodného mesta s cieľom zlepšovať kvalitu života v Bratislave. Osvojila si filozofiu komunikácie so zmyslom v agentúre Seesame a popri práci v nej sa snažila prispievať k rozvoju cyklodopravy a cyklokultúry ako dobrovoľníčka v Cyklokoalícii. Verí totiž, že právo na bezpečnú a pohodlnú cestu do školy, do práce či za voľnočasovými aktivitami majú všetci rovnaké, bez ohľadu na to, aký dopravný mód si zvolia. Rovnako verí, že právo na kvalitné vzdelanie a lepšiu budúcnosť majú všetci, bez ohľadu na to, kde sa narodia. Práve toto presvedčenie ju priviedlo k Teach for Slovakia. Cíti totiž záväzok zlepšovať vzdelávanie tam, kde zaostáva.

Najviac je hrdá na fakt, že má priateľov z celého sveta a po celom svete.

Petru veľmi baví taktický urbanizmus a urban gardening. Okrem toho rada rozjíma nad najrôznejšími otázkami na bicykli, motá sa po meste, prechádza sa s Banksym (pes), číta non-fiction, mixuje smoothies, skáče na koncerte a pozerá dokumenty a staré kreslené disneyovky. Všetko s rodinou či kamošmi alebo sama. Ideálne na striedačku.

Tak ako doteraz, aj po absolvovaní dvoch rokov v TFS chce prepájať verejný, súkromný a tretí sektor a pomáhať prehlbovať spoluprácu medzi nimi v oblasti mobility. Ale aj v oblasti vzdelávania. Najlepšie aj aj.

If you don’t know what you want, you end up with a lot you don’t. (Chuck Palahniuk)

Netreba sa báť, treba sa nebáť. (Živé kvety)

Chcem podporovať Petru

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.