Nečasová

Veronika Klindová Bratislava a okolie, Kohorta 2019, Prvý stupeň

Petra Nečasová

Petra bude pôsobiť v Bratislave, na ZŠ v Dúbravke bude viesť triedu na prvom stupni.

Petra, pôvodom z Bratislavy, vyštudovala regionálny rozvoj a správu na Masarykovej univerzite v Brne. Po študijných a pracovných pobytoch v USA, Nemecku, Južnej Kórei a Japonsku sa rozhodla vrátiť sa do svojho rodného mesta s cieľom zlepšovať kvalitu života v Bratislave. Osvojila si filozofiu komunikácie so zmyslom v agentúre Seesame a popri práci v nej sa snažila prispievať k rozvoju cyklodopravy a cyklokultúry ako dobrovoľníčka v Cyklokoalícii. Verí totiž, že právo na bezpečnú a pohodlnú cestu do školy, do práce či za voľnočasovými aktivitami majú všetci rovnaké, bez ohľadu na to, aký dopravný mód si zvolia. Rovnako verí, že právo na kvalitné vzdelanie a lepšiu budúcnosť majú všetci, bez ohľadu na to, kde sa narodia. Práve toto presvedčenie ju priviedlo k Teach for Slovakia. Cíti totiž záväzok zlepšovať vzdelávanie tam, kde zaostáva.

Najviac je hrdá na fakt, že má priateľov z celého sveta a po celom svete.

Petru veľmi baví taktický urbanizmus a urban gardening. Okrem toho rada rozjíma nad najrôznejšími otázkami na bicykli, motá sa po meste, prechádza sa s Banksym (pes), číta non-fiction, mixuje smoothies, skáče na koncerte a pozerá dokumenty a staré kreslené disneyovky. Všetko s rodinou či kamošmi alebo sama. Ideálne na striedačku.

Tak ako doteraz, aj po absolvovaní dvoch rokov v TFS chce prepájať verejný, súkromný a tretí sektor a pomáhať prehlbovať spoluprácu medzi nimi v oblasti mobility. Ale aj v oblasti vzdelávania. Najlepšie aj aj.

If you don’t know what you want, you end up with a lot you don’t. (Chuck Palahniuk)

Netreba sa báť, treba sa nebáť. (Živé kvety)

Chcem podporovať Petru

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.