Pitoňáková

Veronika Klindová Angličtina, Kohorta 2019, Prešov a okolie

Petra Pitoňáková

Petra bude pôsobiť v okolí Prešova, na ZŠ Chminianské Jakubovany bude učiť angličtinu a matematiku.

Petra študovala na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach, odkiaľ aj pochádza. Jej všestrannosť, neposednosť a túžba napredovať jej nedovolili venovať sa len štúdiu. Popri tom tancovala vo folklórnom súbore Borievka a venovala sa športu, najmä behu, plávaniu a lyžovaniu. Zúčastnila sa dvoch Erasmus pobytov v Taliansku a Nemecku. Po škole pôsobila šesť rokov v oblasti účtovníctva a kontrolingu. Pred nástupom do TFS pôsobila ako trénerka detí v atletickom klube. Zapojenie sa do TFS prišlo spolu s túžbou odovzdávať skúsenosti, pomáhať, podporovať a splniť si dávny sen byť učiteľom, byť vzorom a odovzdávať deťom pravé hodnoty ako láska, pokora, úcta a viera, na ktoré sa dnes akosi zabúda.

Najviac je hrdá na rozhodnutie vyjsť z pohodlia zabehnutej práce a venovať sa novej výzve v podobe TFS.

Petru bavia cudzie jazyky, hovorí anglicky, nemecky a taliansky. Má rada rôzne športy, beh, plávanie, lyžovanie, bicyklovanie. Ale taktiež aj umenie, hudbu, prírodu a všetko pekné. Miluje folklórnu hudbu aj tanec. Rada chodí do prírody a má rada všetko pekné a farebné, najmä kvety. Svoju kreativitu rozvíja aj ako aranžérka v kvetinárstve, či pri pečení chutných koláčikov.

V budúcnosti by Petra rada pokračovala v podpore detí, najmä v oblasti zdravia a športu a vedeniu k pravým hodnotám ľudskosti. Vie si predstaviť založenie záujmového klubu, či už športového, tanečného alebo iného. A možno ostane učiť 🙂

Čo nič nestojí, za nič nestojí.

Chcem podporovať Petru

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.