Pitoňáková

Veronika Klindová

Petra Pitoňáková

Petra študovala na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach, odkiaľ aj pochádza. Jej všestrannosť, neposednosť a túžba napredovať jej nedovolili venovať sa len štúdiu. Popri tom tancovala vo folklórnom súbore Borievka a venovala sa športu, najmä behu, plávaniu a lyžovaniu. Zúčastnila sa dvoch Erasmus pobytov v Taliansku a Nemecku. Po škole pôsobila šesť rokov v oblasti účtovníctva a kontrolingu. Pred nástupom do TFS pôsobila ako trénerka detí v atletickom klube. Zapojenie sa do TFS prišlo spolu s túžbou odovzdávať skúsenosti, pomáhať, podporovať a splniť si dávny sen byť učiteľom, byť vzorom a odovzdávať deťom pravé hodnoty ako láska, pokora, úcta a viera, na ktoré sa dnes akosi zabúda.

Najviac je hrdá na rozhodnutie vyjsť z pohodlia zabehnutej práce a venovať sa novej výzve v podobe TFS.

Petru bavia cudzie jazyky, hovorí anglicky, nemecky a taliansky. Má rada rôzne športy, beh, plávanie, lyžovanie, bicyklovanie. Ale taktiež aj umenie, hudbu, prírodu a všetko pekné. Miluje folklórnu hudbu aj tanec. Rada chodí do prírody a má rada všetko pekné a farebné, najmä kvety. Svoju kreativitu rozvíja aj ako aranžérka v kvetinárstve, či pri pečení chutných koláčikov.

V budúcnosti by Petra rada pokračovala v podpore detí, najmä v oblasti zdravia a športu a vedeniu k pravým hodnotám ľudskosti. Vie si predstaviť založenie záujmového klubu, či už športového, tanečného alebo iného. A možno ostane učiť 🙂

Čo nič nestojí, za nič nestojí.

Chcem podporovať Petru

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.