Rosinová

Veronika Klindová Fyzika, Informatika, Kohorta 2019, Matematika, Prievidza a okolie

Anna Rosinová

Anna bude pôsobiť v okolí Prievidze, na ZŠ v Handlovej bude učiť matematiku a fyziku.

Anna je rodená Bratislavčanka. Časť svojho detstva vnímala učiteľov ako veľký vzor. Postupom času ale nadobudla pocit, že stať sa učiteľom je málo. Úplne na to zabudla. A tak vyštudovala ekonomickú a finančnú matematiku na matfyze a pracovala tri roky v banke na kreditnom riziku. Venovala sa organizovaniu letných táborov, vedeniu stretiek, doučovaniu, AIESEC… Už dávnejšie ju zasiahol fakt, že až 30% detí končí základnú školu bez základnej čitateľskej gramotnosti – bez šance pochopiť, čo sa píše napríklad na zmluve v banke. Trvalo dosť dlho, než nabrala odvahu a prihlásila sa do TFS. Robí to tak trochu pre seba. Lebo lepšia budúcnosť tejto krajiny je aj jej lepšia budúcnosť. Vie, že to kým je, je hlavne vďaka rodičom a učiteľom.

Anna je hrdá najmä na svoju vytrvalosť- nevzdáva sa. V bakalárskom ročníku urobila dvoje štátnice aby mohla prestúpiť na program, ktorý chcela študovať viac.

Má rada turistiku, bicykel, lyže, knihy, hudbu (aj vážnu :)). Keď je zle, pozrie si Herculea Poirota, alebo si prečíta Harryho Pottera. A najradšej rieši svetové problémy pri pive.

Systémovú zmenu vníma ako kľúčovú. Sama je zvedavá, čo všetko sa za tieto dva roky dozvie o sebe aj o školstve. Momentálne si predstavuje, že by to možno šlo na Ministerstve školstva, ale vie, že to všetko môže ešte byť aj inak…

Aby všetky deti mali šancu v živote uspieť.

Chcem podporovať Annu

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.