Rosinová

Veronika Klindová

Anna Rosinová

Anna je rodená Bratislavčanka. Časť svojho detstva vnímala učiteľov ako veľký vzor. Postupom času ale nadobudla pocit, že stať sa učiteľom je málo. Úplne na to zabudla. A tak vyštudovala ekonomickú a finančnú matematiku na matfyze a pracovala tri roky v banke na kreditnom riziku. Venovala sa organizovaniu letných táborov, vedeniu stretiek, doučovaniu, AIESEC… Už dávnejšie ju zasiahol fakt, že až 30% detí končí základnú školu bez základnej čitateľskej gramotnosti – bez šance pochopiť, čo sa píše napríklad na zmluve v banke. Trvalo dosť dlho, než nabrala odvahu a prihlásila sa do TFS. Robí to tak trochu pre seba. Lebo lepšia budúcnosť tejto krajiny je aj jej lepšia budúcnosť. Vie, že to kým je, je hlavne vďaka rodičom a učiteľom.

Anna je hrdá najmä na svoju vytrvalosť- nevzdáva sa. V bakalárskom ročníku urobila dvoje štátnice aby mohla prestúpiť na program, ktorý chcela študovať viac.

Má rada turistiku, bicykel, lyže, knihy, hudbu (aj vážnu :)). Keď je zle, pozrie si Herculea Poirota, alebo si prečíta Harryho Pottera. A najradšej rieši svetové problémy pri pive.

Systémovú zmenu vníma ako kľúčovú. Sama je zvedavá, čo všetko sa za tieto dva roky dozvie o sebe aj o školstve. Momentálne si predstavuje, že by to možno šlo na Ministerstve školstva, ale vie, že to všetko môže ešte byť aj inak…

Aby všetky deti mali šancu v živote uspieť.

Chcem podporovať Annu

Po registrácii sa sa vám ozveme a prediskutujeme s vami detaily ohľadom zapojenia do komunity podporovateľov Change for Slovakia. Taktiež radi zodpovieme vaše prípadné otázky. Až následne sa rozhodnete, či sa do Change for Slovakia zapojíte. Výška vyššie uvedenej finančnej podpory je predbežná a môže sa podľa vašej situácie v budúcnosti meniť.

* Údaje sú povinné.