Ružičková

Veronika Klindová Angličtina, Bratislava a okolie, Kohorta 2019, Matematika

Katarína Ružičková

Katarína bude pôsobiť v Bratislave, na ZŠ v Dúbravke bude učiť angličtinu, etika a matematiku.

Katarína pochádza z Bratislavy, odkiaľ hneď po strednej škole ušla spoznávať svet. Jej alma mater je Masarykova univerzita v Brne, kde vyštudovala nórčinu, taliančinu a učiteľstvo. Počas štúdia strávila istý čas za polárnym kruhom v Nórsku, ďalej v Taliansku, Nemecku a Dánsku, kde okrem jazykov študovala medzikultúrnu komunikáciu a politológiu. Zúčastnila sa viacerých krátkodobých vzdelávacích projektov kade-tade po Európe. Popri škole učila v „jazykovke“ a zapájala sa do aktivít viacerých neziskových organizácií. Po vysokej škole sa vybrala dobrovoľničiť do Kambodže, kde prehodnotila svoj rebríček hodnôt a priorít. Pár mesiacov strávila na prekladateľskej stáži v Európskej komisii. Okrem jazykov (ovláda ich cca šesť) sa zaujíma primárne o vzdelávanie, súčasné dianie, politiku a rovnosť práv. Katarína zastáva názor, že keď niečo nefunguje, treba sa aktívne pričiniť o zmenu, čo je jeden z dôvodov, prečo sa prihlásila do TFS. Tie ďalšie sú jej presvedčenie, že vzdelanie je cesta k lepšej budúcnosti, túžba vrátiť sa na Slovensko a samozrejme láska k deťom. Verí, že všetky deti by mali mať rovnakú šancu v živote uspieť nezávisle od toho, odkiaľ pochádzajú.

Katarína je najviac hrdá na to, že bola prijatá do TFS, že prežila v Kambodži, že sa snaží stále napredovať a v neposlednom rade na svoj biceps!

Katarína má veľa záľub a málo času! Rada cestuje, fotí, varí, cvičí, stará sa o svoje kvety, učí sa nové jazyky, hrá spoločenské hry, chodí von… Má rada umenie (čím surreálnejšie, tým lepšie), nepohrdne dobrým filmom či dokumentom, sem tam si niečo vyšije (napr. feministické heslá), prípadne si zájde na koncert. Keď má čas, zúčastňuje sa workshopov a konferencií na rôzne témy. Veľa sa pýta a smeje a zaujíma sa v podstate o všetko, čo sa deje okolo nej.

V budúcnosti by rada naďalej pracovala s deťmi/mládežou/vzdelávaním. Najradšej by bola, ak by sa jej podarilo prepojiť svoj záujem o politiku a vzdelávanie. Ešte nevie, kam ju tieto dva roky posunú. Verí však, že chuť robiť niečo zmysluplné ju určite neopustí.:)

(Wo)men of quality fight for equality!

Chcem podporovať Katarínu

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.