Šubová

Veronika Klindová Angličtina, Bratislava a okolie, Kohorta 2019

Lenka Šubová

Lenka bude pôsobiť v Bratislave, na SOŠ Farského bude učiť angličtinu a matematiku.

Vyrástla vo veľkej veselej blonďavej rodine na krásnom Liptove. Od prvej triedy základnej školy snívala o tom, že sa raz stane učiteľkou, ktorá bude inšpirovať a formovať životy “svojich detí” tak, ako to robili jej učitelia pre ňu. V milovanej Nitre vyštudovala učiteľstvo matematiky a anglického jazyka. Počas štúdia pracovala s mládežou a venovala sa výskumu didaktiky matematiky pomocou bilingválnej metodológie CLIL. Časť štúdia absolvovala v rakúskom Salzbugu. Do TFS sa prihlásila preto, lebo miluje naše sL♥VEnsko. Túži priniesť nádej všade tam, kde už sny zapadli prachom, a oslobodiť novú vášeň v unavených a rezignovaných srdciach tak, ako to Ježiš urobil pre ňu.

Najviac je hrdá na mladých ľudí, ktorých videla narásť a rozkvitnúť z púčiku do plného kvetu. 🙂

Lenka miluje dojiť kravy a počítať diofantické rovnice. Úplne najradšej má niekoľkohodinové prechádzky po viniciach za mestom.

Po TFS sa Lenka plánuje stať tou najlepšou manželkou, maminkou a pani učiteľkou, akou dokáže byť :). Teší sa na to, že bude naďalej učiť, pretože učiteľstvo je jej životným vysnívaným povolaním. Sníva tiež o vlastnej škole a teší sa na to, že aj vďaka skúsenostiam z TFS bude môcť trénovať a “zapaľovať” ďalších učiteľov.

But my rose, all on her own, is more important than all of you together, since she’s the one I’ve watered. Since she’s the one I put under glass, since she’s the one I sheltered behind the screen. Since she’s the one for whom I killed the caterpillars (except the two or three butterflies). Since she’s the one I listened to when she complained, or when she boasted, or even sometimes when she said nothing at all. Since she’s my rose.” (Antoine de Saint-Exupéry, The Little Prince)

Chcem podporovať Lenku

Po odoslaní sa vám čoskoro ozveme a radi zodpovieme vaše prípadné otázky.

* Údaje sú povinné.