Michalová

Veronika Klindová

Eliška Michalová

Pôsobisko: ZŠ Podjavorinskej 1, Luník IX, Košice

Predmety: prvý stupeň

Eliška pochádza z malého mestečka Gelnica a študovala masmediálne štúdiá na UPJŠ v Košiciach. Odmala ju zaujímala práca učiteľa, nasledovať tento sen sa však rozhodla až neskôr. Popri štúdiu pracovala v rôznych oblastiach, aby nazbierala čo najviac skúseností, no v neposlednom rade aj preto, aby finančne pomohla mame – samoživiteľke. Napriek tomu si však našla čas aj na pôsobenie v študentskom rozhlase, vďaka čomu sa dostala aj na novinársku stáž organizovanú Zastúpením EK na Slovensku, ktorá jej pomohla ziskať širší rozhľad. Po škole pracovala 3 roky ako IT tester v obrovskom korporáte. Práve tam si aj vďaka spolupráci firmy s neďalekou ZŠ uvedomila, po čom jej srdce naozaj v živote túži – robiť niečo zmysluplné a pomáhať (nielen) deťom zo znevýhodneného prostredia a verí, že práve Teach for Slovakia bude pre ňu najlepšou cestou, ako v tom byť úspešná.

Najviac hrdá je na seba vždy, keď sa prekoná – tým, že sa pustí do niečoho, čo jej naháňa strach alebo o čom si myslela, že na to nemá.

Kam konkrétne budú smerovať jej ambasádorské kroky ešte nemá úplne vyjasnené, rada by však bola naďalej užitočná a venovala sa prospešnej práci s deťmi alebo chudobnými komunitami, najradšej v rodnom regióne na východe Slovenska.

Jej obľúbený citát:

Ži a nechaj žiť.