Račeková

Veronika Klindová

Ľubica Račeková

Pôsobisko: ZŠ s MŠ Novozámocká 129, Nitra

Predmety:

Asi má rada nekonečno veľa príležitostí, alebo len pekné náhody. A tak strávila 8 rokov na gymnáziu a ďalšie stojaté nekonečno trávi na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, najprv ako študentka žurnalistiky, teraz ako učiteľka žurnalistiky a doktorandka na katedre masmediálnej komunikácie a reklamy.

Učeniu sa venuje na 120 % a svoje hodiny inovuje vďaka fantázii i skúsenostiam z viacerých študijných projektov v zahraničí v krásnych a rozmanitých krajinách, akými boli Rumunsko, Bulharsko, Litva či Taliansko alebo Španielsko, no i blízke Poľsko. Vďaka svojmu vedeckému zameraniu na tematiku migrácie strávila tri mesiace v Prahe na pracovnej stáži v Multikultúrnom centre. Počas nich stihla vydať niekoľko článkov na webe migraceonline.cz, napísať projekt k dizertačnej práci , stratiť sa v dave na koncerte aj nechať sa dvakrát “handpokeovať”.

Vyhrala druhé miesto pätnásteho ročníka súťaže Študentská esej na tému: Môže byť Slovensko slušné? Predtým získala prvé miesto v celoštátnej súťaži na tému Spoločný domov.

Od šestnástich rokov jej to píše a nedokáže si predstaviť život bez klávesnice či pera, no, ak by si mala vybrať, preferuje technológie. Nie je náročná, akurát jej rukopis nevie nikto prečítať, ale o chvíľu jej to možno odpustia. Veď bude doktorkou, doktorkou filozofie. Písať začala v stredoškolskom časopise ako jedna zo šéfredaktoriek, jej články ste pred rokmi mohli nájsť aj v niekdajšom najčítanejšom teen magazíne, v Kamarátovi. Časom si skúsila rolu redaktorky na viacerých slovenských internetových portáloch. Aktuálne edituje najmä práce svojich študentov.

Teach for Slovakia si vybrala, lebo je málo vecí, ktoré nemá rada. Ak by boli v rebríčku, na vrchu by bola nespravodlivosť a pocit, keď niečo nevie. Keďže stále nezistila, ako sa zbaviť vínnych mušiek a prečo sú práve v jej kuchyni, dovtedy chce prísť na to, ako vybudovať spravodlivejší vzdelávací systém.

Jej obľúbený citát:

Find what you love and let it kill you. (nie doslova, nebojte)