Vaňová

Veronika Klindová

Ivana Vaňová

Pôsobisko: 

Predmety: angličtina

Počas strednej školy Ivana absolvovala maturitný ročník v americkom Texase a podarilo sa jej tam zložiť aj štátnu skúšku.
Venovala sa tiež dobrovoľníckej činnosti v miestnej komunite – organizovaniu voľnočasových aktivít pre deti, zbierok pre rodiny v núdzi a doučovaniu mladších žiakov.

Prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii anglický jazyk, ruský jazyk a literatúra vyštudovala na UKF v Nitre. Počas štúdia učila v súkromnej jazykovej škole, sprevádzala v zahraničí, a tiež prekladala a tlmočila.

Po ukončení štúdia sa zamestnala v nadnárodnej spoločnosti, kde sa postupne prepracovala na pozíciu globálneho procesného experta.
K Teach for Slovakia ju priviedla túžba robiť niečo zmysluplné. Chce na vlastnej koži zistiť ako funguje školstvo a svojou prácou tak prispieť k zmene vzdelávania na Slovensku. Rovnako túži dopomôcť deťom rozvíjať ich potenciál, aby vďaka tomu mohli uspieť v živote.

Najviac hrdá je na svoju svedomitosť, pracovnú zanietenosť, schopnosť empatie a neúnavný boj za spravodlivosť.

Je vášnivou cestovateľkou, rada spoznáva nové kultúry, jazyky, gastronómiu, filozofie. Snaží sa neustále vzdelávať – k čomu patrí čítanie a absolvovanie rôznych kurzov, a rozširovať si tak svoje obzory. Preto rada počúva ľudí, vníma a zamýšľa sa nad odlišnými názormi, pokúša sa narúšať stereotypy – aj tie vlastné. Taktiež živo sleduje politické a spoločenské dianie a uvažuje o možnosti zmeny zabehnutých systémov.

Po absolvovaní programu Teach for Slovakia by rada pracovala v neziskovej organizácii (alebo si založila vlastnú) a venovala sa ďalej problematike vzdelávania detí, a rovnako aj dospelých. Taktiež by bola otvorená práci na projektoch organizovaných napr. ministerstvom školstva, či inými inštitúciami.

Jej obľúbený citát:

“Lhostnejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu.” – Václav Havel